ul. Reymonta 1/3, Wieliczka

Czynne wt.-so.: 10.00-21.00

kontakt@solnyrelaks.pl

Inhalatorium solankowe

ODMŁADZA I LECZY

Atrakcje w Wieliczce wzbogaciły się o Inhalatorium solankowe w SPA Solny Relaks (zobacz jak dojechać z Kraków Główny i Solne Miasto). Jest to połączenie sauny japońskiej Ganbanyoku – pomieszczenia do relaksacji oraz tepidarium czyli miejsca do odpoczynku.

Inhalatorium solankowe posiada niezwykłe walory lecznicze. Ze względu na wysoki poziom mikro i makro pierwiastków (m.in. jod, brom, magnez, wapń, potas, żelazo, selen, krzemiany) działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczno i antybakteryjnie.

MORZE W ZASIĘGU RĘKI

Notuje się, że szczególnie w południowej i wschodniej części Polski występują niedobory jodu. Okazuję się, że Inhalatorium solankowe jest korzystniejsze niż sam pobyt nad morzem. W 1 litrze wody morskiej znajduje się 5-6 mg jodu, w litrze solanki ponad 100 mg. Ponadto solanka występuje w nieskażonej postaci, gdyż nie zagrażają jej zanieczyszczenia cywilizacyjne, które obecne są nad morzem.

POZYTYWNY WPŁYW JODU NA ORGANIZM CZŁOWIEKA

Jod jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu. Determinuje w dużym stopniu pracę tarczycy, która wytwarza hormony, odpowiadające za  wzrost, dojrzewanie oraz pracę układu nerwowego, mięśniowego oraz krążenia.  Jego niedobór prowadzi do wielu poważnych schorzeń. Statystyki mówią, iż na brak jodu narażonych jest ponad 2 miliardy ludzi na świecie, w tym aż ok. 300 milionów dzieci.

Organizm zdrowego człowieka powinien zawierać 30-50 mg jodu.

KORZYŚCI Z INHALACJI

  • poprawa krążenia
  • przyśpieszenie procesów przemiany materii i spalania tłuszczu
  • wzmocnienie odporności organizmu
  • zapobieganie oraz leczenie dolegliwości m.in. reumatycznych, neurologicznych, skórnych, niedoczynności tarczycy
  • wspomagająco w chorobach dróg oddechowych, ( w tym chronicznych) – gardła,
    krtani, oskrzeli i płuc oraz jamy ustnej – angina, przeziębienia , zapalenia zatok, zapalenia oskrzeli i płuc, grzybica, astma, alergiczne schorzenia nosa i zatok

Temperatura powietrza z solanką, które wdychamy,  to jedynie 25-27 C, łóżka skalnego 44-45 stopni C, a wilgotność pomieszczenia nie przekracza 55 %. Takie warunki są korzystne dla zdrowia oraz skutecznie relaksują, niwelując przemęczenie i negatywne skutki stresu.

INHALATORIUM SOLANKOWE – CENA

INHALACJA podczas seansu saunowania plus 10 zł/osoba